Space
שלום!

Join the forum, it's quick and easy

Space
שלום!
Space
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

שלמות - חלק א' [היכרות]

5 posters

Go down

שלמות - חלק א' [היכרות] Empty שלמות - חלק א' [היכרות]

הודעה על ידי Falkor Wed Sep 29, 2010 12:18 pm

שלמות. סיפור חדש שלי. תהנו [=

שבת בבוקר. שקט, שלווה. ניקו קבע לשחק עם חבריו בחצר ביתו. זו חצר טובה מאוד לילדים - יש בה מגלשה ונדנדה כיפית.
ניקו כבר תכנן מה הוא יעשה עם חבריו - מלחמת קרנפים. הוא ילבוש לראשו כובע ויקינג, עם שתי קרניים כמובן, יצבע את עצמו באפור והוא מוכן מבחינת תחפושת. ההורים דווקא לא מרוצים מהמשחקים האלה. ניקו תמיד שומע את זה שהמשחקים שהוא ממציא לא חינוכיים, מסוכנים ואף טיפשיים, לא כמו שאמרנו לך לעשות, אתה יכול להשקיע יותר בענייני שחמט, ואתה יודע שאבא היה אלוף קיבוץ סאסא* בדמקה?
לא. מלחמת קרנפים זה רעיון טוב. רק צריך תחפושת מושקעת, מקלות, קוביות קרח וכישרון של ריצה על חמש.
לקרנפים יש רגל בלתי נראית, מסתבר.
*
שבת בבוקר. שקט, שלווה. ניקולאס ישן. קרני שמש בודדות מצאו את דרכן בין סבך העלים והענפים של עץ האלון הגדל בחצרו של הבחור וליטפו את פניו. "נמנמנממ, לכו. כן. כן... לא! בנאדם שוכב על מיטה כדי לישון לעזאזל!" בעזרת נקישת אצבע אחת ובודדה נסוגו קרני השמש מחדרו הצנוע של האיש הזועם. לסלק את קרני השמש זה החלק הקל, לקום – מה שבא לאחר מכן, קשה יותר.
דווקא הדברים האנושיים והפשוטים הם אלה איתם יצור כמצפון לא מסתדר. מצפונים גם לא מסתדרים עם מכנסיים ארוכות.
הם לא שמעו על לקפל מכנסיים או על לגזור כמה סנטימטרים בשביל לעשות מכנסיים קצרות יותר. וזה ממש הטריד את ניקולאס, שאהב שרוואלים של בוב מארלי. חבל שתמיד שרוואלים גדולים יותר מדי.

בלית ברירה קם ניקולאס ודידה כסהרורי לכיוון המטבח. הוא אוהב תה לגרון על הבוקר. מים בקומקום החשמלי החלו לרתוח מעצמם.
לאחר כמה דקות המים הגיעו לנקודת רתיחה. כוס התרוממה באוויר. גם הקומקום החשמלי. וגם, כמובן, תיון.
שלושת החפצים, כאילו יודעים את תפקידם, הסתדרו באופן בו נוצר תה. תהליך הנקרא 'שעת תה על הבוקר.'
קרדיט לניקולאס על השם.
מצפון התיישב על כיסאו במטבח עם ספל תה חם. הוא קימט את מצחו ותהה על דברים שחלם בלילה. גם זה מנהג קבוע בבוקר של ניקולאס. סוס עם קרניים. נממ. קרניים, סוס. חד קרן! כן. חד קרן. חד קרן שועט לכיווני וקרניו מופנות אליי. מה טוב ומה נעים. בום. מתעורר.
ניקולאס נאנח. הוא ידע שאלו הם לא חלומות שלו. אלו הם חלומות של ילד – של גוף. הוא קם עם כוס הבוקר שלו** ופסע לכיוון ארון המטבח. משם שלף שקית סוכר.

בלי שום התראה – או הודעה מוקדמת – תה הבוקר של ניקולאס נשמט מידו, כך גם שקית הסוכר, והבחור נפל ארצה.
*
קרנפים. קרנפים וקוביות קרח. קרנפים, קוביות קרח, וילדים משחקים תופסת בחצר. דווקא אחלה חצר. יש בה מגלשה.
אלו הם הדברים אותם ראה ניקולאס באותו הרגע שאיבד את הכרתו.

חלקו השני של מצפון – גוף, אותר. ושמו של גוף הוא ניקו.
*
ללא ספק, ניקו צדק. לשחק מלחמת קרנפים זה פשוט כיף חיים. טוב, עד השלב שמפריזים קצת ומתנהגים באמת כמו קרנף.
מקס הלך כי קיבל הוא קרן מקסדה ויקינגית בעין, ודניאל הלך כי פחד שגורלו יהיה מר כגורלו של עמיתו שכרגע נמצא בבדיקות לגבי נזק שנגרם לעין, אם נגרם.
לא הלך כמתוכנן. וזה ממש ביאס את ניקו. לא נורא. איך דוד בוב אומר? בקטנה.

נראה כאילו מישהו שפך דלי של שיעמום בכל הבית. היה מאוד משעמם. מאוד מאוד. ניקו רצה שמשהו מלהיב יקרה לו.
לא לשחק 'מחבואים עם באפלואים' (עוד משחק שהמציא. שמתם לב לחרוז?) או לראות ספיידרמן מול הטלוויזיה.
הוא אפילו לא רצה יותר את הקסדה הויקינגית. הוא רק רצה שינוי, שבירת שגרה.
*
ניקולאס מצא את עצמו שוכב על מיטה בבית חולים. לא, זה לא מה שהוא צריך עכשיו. למצפון לא כואב, מצפון לא צריך עזרה ראשונה.
מצפון הוא יצור בלתי פגיע. מה שהוא היה צריך עכשיו זה משהו אחר. לא סתם הוא איבד את הכרתו, לא סתם היה עד למגלשה כיפית ולמלחמת קרנפים. הוא חייב להגיע לניקו.

---------------------------------
אני מקווה שזה לא מוגזם לבקש תגובות. אל תתקמצנו, הא? (;

*קיבוץ סאסא הוא קיבוץ השוכן למרגלות הר מירון.
**עוד מהביטויים שהמציא - כוס בוקר בשבילו היא איך היום ימשיך. נותן לו תחושה טובה על הבוקר. ממש חשוב לו. עוד דברים שהמציא הם 'סוכר מיותר' או 'כוס בהיריון'. כוס בהיריון מסמלת כוס עם משקה שיש בו גושים כמו תפוזים או שוקו לפעמים. הוא מתעב גם את הדבר האנושי הזה.

חזרה למעלה Go down

שלמות - חלק א' [היכרות] Empty Re: שלמות - חלק א' [היכרות]

הודעה על ידי Falkor Wed Sep 29, 2010 2:33 pm

אז אני מבין שזה כן מוגזם לקבל תגובות.

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי Loomen Wed Sep 29, 2010 2:44 pm

וואי. אני נורא מבולבל :\
ניקו-ניקולאס. פשוט לא הבנתי כלום. אולי אני אבין בפרק הבא.
מה שהפריע לי טיפה זה שבכותרת רשמת בסוגריים [היכרות] כי זה מסביר את העיקרון של הקטע.
אהבתי מאוד וקבל ח"ח ענננננננננקי! =]

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי Naor Thu Sep 30, 2010 12:36 am

אהבתי את הסיפור (נירא לי שזה סיפור)
יפה מאוד, הצלחת לגרום לי לקרוא יותר מ5 שורות.

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי Falkor Sat Oct 02, 2010 5:10 pm

אשמח לעוד תגובות, חמודימשלי.

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי snow Sat Oct 02, 2010 5:55 pm

פשוט מדהים, קצת שחכתי לתת תגובה, אופס Razz
בכל מקרה, נהדר.

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי as1234 Sat Oct 02, 2010 7:37 pm

Falkor כתב:שלמות. סיפור חדש שלי. תהנו [=

שבת בבוקר. שקט, שלווה. ניקו קבע לשחק עם חבריו בחצר ביתו. זו חצר טובה מאוד לילדים - יש בה מגלשה ונדנדה כיפית.
ניקו כבר הבנו שקוראים לו ניקו בשורה הקודמת, אני הייתי כותב כאן "הוא" במקום כבר תכנן מה הוא יעשה עם חבריו - מלחמת קרנפים. הוא ילבוש לראשו כובע ויקינג, עם שתי קרניים כמובן, יצבע את עצמו באפור והוא מוכן מבחינת תחפושת. ההורים דווקא לא מרוצים מהמשחקים האלה. ניקו תמיד שומע את זה שהמשחקים שהוא ממציא לא חינוכיים, מסוכנים ואף טיפשיים, לא כמו שאמרנו לך לעשות, אתה יכול להשקיע יותר בענייני שחמט, ואתה יודע שאבא היה אלוף קיבוץ סאסא* בדמקה? בהתחלה של המשפט אתה מדבר על בניקו גוף שלישי ובאמצעו אתה עובר לגוף שני, תקן את זה כדי שיהיה רק גוף אחד במשפט. אם תבחר בגוף שני, הפוך את זה לציטוט.
לא. מלחמת קרנפים זה רעיון טוב. רק צריך תחפושת מושקעת, מקלות, קוביות קרח וכישרון של ריצה על חמש.
לקרנפים יש רגל בלתי נראית, מסתבר.
*
שבת בבוקר. שקט, שלווה. ניקולאס ישן. קרני שמש בודדות מצאו את דרכן בין סבך העלים והענפים של עץ האלון הגדל בחצרו של הבחור וליטפו את פניו. "נמנמנממ, לכו. כן. כן... לא! בנאדם שוכב על מיטה כדי לישון לעזאזל!" בעזרת נקישת אצבע אחת ובודדה נסוגו קרני השמש מחדרו הצנוע של האיש הזועם. לסלק את קרני השמש זה החלק הקל, לקום – מה שבא לאחר מכן, קשה יותר.
דווקא הדברים האנושיים והפשוטים הם אלה איתם יצור כמצפון לא מסתדר. מצפונים גם לא מסתדרים עם מכנסיים ארוכות.
הם לא שמעו על לקפל מכנסיים או על לגזור כמה סנטימטרים בשביל לעשות מכנסיים קצרות יותר. וזה ממש הטריד את ניקולאס, שאהב שרוואלים של בוב מארלי. חבל שתמיד שרוואלים גדולים יותר מדי.

בלית ברירה קם ניקולאס ודידה כסהרורי לכיוון המטבח. הוא אוהב תה לגרון על הבוקר. מים בקומקום החשמלי החלו לרתוח מעצמם.
לאחר כמה דקות המים הגיעו לנקודת רתיחה. כוס התרוממה באוויר. גם הקומקום החשמלי. וגם, כמובן, תיון.
שלושת החפצים, כאילו יודעים את תפקידם, הסתדרו באופן בו נוצר תה. תהליך הנקרא 'שעת תה על הבוקר.'
קרדיט לניקולאס על השם.
מצפון התיישב על כיסאו במטבח עם ספל תה חם. הוא קימט את מצחו ותהה על דברים שחלם בלילה. גם זה מנהג קבוע בבוקר של ניקולאס. סוס עם קרניים. נממ. קרניים, סוס. חד קרן! כן. חד קרן. חד קרן שועט לכיווני וקרניו מופנות אליי. מה טוב ומה נעים. בום. מתעורר.
ניקולאס נאנח. הוא ידע שאלו הם לא חלומות שלו. אלו הם חלומות של ילד – של גוף. הוא קם עם כוס הבוקר שלו** ופסע לכיוון ארון המטבח. כאן הייתי שם פסיק במקום הנקודה משם שלף שקית סוכר.

בלי שום התראה – או הודעה מוקדמת – תה הבוקר של ניקולאס נשמט מידו, כך גם שקית הסוכר, והבחור נפל ארצה. בחור היא לא בדיוק המילה שהייתי בוחר כדי לתאר אותו, הייתי רושם "הוא" במקום, המילה בחור נשמעת מאולצת בהקשר הזה.
*
קרנפים. קרנפים וקוביות קרח. קרנפים, קוביות קרח, וילדים משחקים תופסת בחצר. דווקא אחלה חצר. יש בה מגלשה.
אלו הם הדברים אותם ראה ניקולאס באותו הרגע שאיבד את הכרתו.

חלקו השני של מצפון – גוף, אותר. ושמו של גוף הוא ניקו.
*
ללא ספק, ניקו צדק. לשחק מלחמת קרנפים זה פשוט כיף חיים. טוב, עד השלב שמפריזים קצת ומתנהגים באמת כמו קרנף.
מקס הלך כי קיבל הוא קרן מקסדה ויקינגית בעין, ודניאל הלך כי פחד שגורלו יהיה מר כגורלו של עמיתו שכרגע נמצא בבדיקות לגבי נזק שנגרם לעין, אם נגרם.
לא הלך כמתוכנן. וזה ממש ביאס את ניקו. לא נורא. איך דוד בוב אומר? בקטנה.

נראה כאילו מישהו שפך דלי של שיעמום בכל הבית. היה מאוד משעמם. מאוד מאוד. ניקו רצה שמשהו מלהיב יקרה לו.
לא לשחק 'מחבואים עם באפלואים' (עוד משחק שהמציא. שמתם לב לחרוז?) או לראות ספיידרמן מול הטלוויזיה. או לראות ספיידרמן בטלוויזיה
הוא אפילו לא רצה יותר את הקסדה הויקינגית. הוא רק רצה שינוי, שבירת שגרה.
*
ניקולאס מצא את עצמו שוכב על מיטה בבית חולים. לא, זה לא מה שהוא צריך עכשיו. למצפון לא כואב, מצפון לא צריך עזרה ראשונה.
מצפון הוא יצור בלתי פגיע. מה שהוא היה צריך עכשיו זה משהו אחר. לא סתם הוא איבד את הכרתו, לא סתם היה עד למגלשה כיפית ולמלחמת קרנפים. הוא חייב להגיע לניקו.

---------------------------------
אני מקווה שזה לא מוגזם לבקש תגובות. אל תתקמצנו, הא? (;

*קיבוץ סאסא הוא קיבוץ השוכן למרגלות הר מירון.
**עוד מהביטויים שהמציא - כוס בוקר בשבילו היא איך היום ימשיך. נותן לו תחושה טובה על הבוקר. ממש חשוב לו. עוד דברים שהמציא הם 'סוכר מיותר' או 'כוס בהיריון'. כוס בהיריון מסמלת כוס עם משקה שיש בו גושים כמו תפוזים או שוקו לפעמים. הוא מתעב גם את הדבר האנושי הזה.

בתור פרולוג (זה פרולוג, נכון?) קשה לי להגיב על התוכן עצמו, אני צריך לחכות לשאר הסיפור. לכן תיקנתי דברים שנראו לי כממו בעיות בשפה ובפיסוק.
בנוגע לשמות של הדמויות, תחליט באיזה שפה הם קרואים, אתה לא יכול לקרוא להם בשמות כמו בוב, מקס וניקולאס ואז פתאום לדפוק שם עברי כמו דניאל. אישית, אני מעדיף שמות עבריים כי הם גורמים לי לחוש יותר קרבה לדמויות.
בנוסף, לא הבנתי מה קוביות קרח ומקלות קשורים למלחמת קרנפים.
בסך הכל, אהבתי את סגנון הכתיבה שלך, יש לך תיאורים בדיוק במידה הנכונה לטעמי. הקטע סיקרן אותי ונתן לי רעיון כללי על המשך העלילה, בדיוק התפקיד של פרולוג. בקיצור, אחלה הקדמה.

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי Falkor Sun Oct 03, 2010 4:10 pm

תודה לך אס.
זה שעברתי לגוף שני - זה נעשה באופן מכוון.

תודה על ביקורת עניינית...

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה